"Грифоните" загряха за Божинов и компания

Отборът на Перуджа постигна много важна победа от 35-ия кръг на Серия "Б" срещу Варезе с 2:0. Пред 11 000 тифози на "Ренато Кури" играчите на Камплоне загряха по възможно най-добрия начин за предстоящото гостуване в дербито на Умбрия в събота срещу Тернана на Валери Божинов.
Едуардо Голданига в 45-ата минута и Валерио Вере в 73-ата минута бяха точни за "грифоните", които постигнаха своята седма победа в последните 10 кръга от първенството и вече са на пето място с актив от 53 точки. Бранителят откри със своя втори гол за сезона в последните секунди на първата част под препълнената "Курва норд", като отпразнува подобаващо своя първи гол на "Кури".

21-годишният Вере удвои в 73-ата минута след удар в гредата на Фабиньо. Попадението бе негово пето за тази кампания, като интересното е, че всички са реализирани в домакинства на "грифоните".
Сблъсъкът на Умбрия е в събота от 16:00 часа на стадион "Либеро Либерати" в Терни.