Безценен успех за Едисон Йорданов пред очите на Клоп (видео)

Младежкият национал на България Едисон Йорданов игра 61 минути като титуляр за втория отбор на Борусия (Дортмунд) при драматичната домакинска победа с 1:0 над Унтерхахинг в мач от първенството на германската Трета лига. Двубоят беше изгледан на живо от старши треньора на първия тим Юрген Клоп, както и от някои от футболистите като Матс Хумелс и Марсел Шмелцер. За резервите пък се пуснаха трима от представителната селекция - Кевин Гроскройтц, Матиас Гинтер и Жереми Дуджак.

Успехът е повече от важен, защото е срещу пряк конкурент в битката за спасение. С тази победа Борусия II се изравни по точки с Унтерхахинг и макар все още да е в зоната на изпадащите, спасението вече е само на една победа разстояние.

Голямата драма дойде в 80-ата минута. Тогава вратарят на "жълто-черните" Златан Аломерович фаулира футболист на гостите в наказателното поле и получи червен картон. В игра веднага се появи резервата Хендрик Бонман, който успя да парира удара на Паскал Кьопке от бялата точка. Веднага последва атака на Борусия и Тамо Хардер реализира гола на победата.

Две минути преди края и Унтерхахинг остана с 10 души на терена след втори жълт картон на Марио Ерб.

До края на шампионата в Трета лига остават шест кръга.