Боласие разкъса "черните котки" за 10 минути (видео)

Отборът на Съндърланд допусна тежко поражение с 1:4 у дома от Кристъл Палас и по този начин заличи добрите впечатления от победата в дербито с Нюкасъл преди седмица. В герой за гостите се превърна крилото Яник Боласие, който наниза хеттрик само в рамките на 11 минути, за да подпечата успеха на своя тим. Възпитаниците на Дик Адвокаат рухнаха само за 16 минути след подновяването на играта за второто полувреме и след нулева първа част в 62-ата минута губеха с 0:4. По този начин те почти зачеркнаха победата си над Нюкасъл отпреди седмица и може да се озоват само на точка от изпадащите при негативно за тях развитие на останалите мачове от кръга.

Глен Мъри даде начало на головата фиеста за Кристъл Палас в 48-ата минута, след като с глава засече рикоширала в гърба на бранител на домакините топка в мрежата на Костел Пантилимон. Яник Боласие бе отправил удара, който се отклони в тялото на защитник на Съндърланд преди гола на Мъри, но само две минути ролите между двамата атакуващи футболисти на "орлите" се обърнаха и Мъри изведе Боласие в наказателното поле, за да вкара африканецът отблизо за 0:2.

Докато съперникът бе още в нокдаун гостите продължиха да стоварват удари върху него и в 53-ата минута Боласие отбеляза за 0:3, а в 62-ата оформи и своя хеттрик, за да направи резултата катастрофален за домакините. Почетното попадение за Съндърланд отбеляза Конър Уикъм в 90-ата минута на срещата с красиво воле.

Това е едва втората победа за Кристъл Палас като гост на Съндърланд в цялата история на съперничеството между двата отбора. Единственият успех при визита на Север до момента бе през 1979 година с 2:1 в тогавашната Втора английска Дивизия.