Божинов и Гълъбинов продължават да следват целите си в Серия "Б"

Българските нападатели Валери Божинов и Андрей Гълъбинов взеха участие в мачовете на своите тимове Тернана и Ливорно от 35-ия кръг на Серия “Б”. Първият игра в последните 12 минути при успеха с 1:0 на отбора си при гостуването на Специя. Националът замени Авенати в 78-ата минута, който преди това с гол в 63-ата минута бе дал преднина на Тернана.

Успехът е 11-и за състава от Умбрия, който се изкачи на 12-то място с 43 точки, но опасната зона остава на само три точки.

Имащият шест гола този сезон в първенството Гълъбинов отново бе титуляр за тима на Кристиян Панучи, след като донесе първата му победа в треньорската кариера миналата седмица.

Той престоя на терена при гостуването на Про Верчели 67 минути, когато бе заменен при резултат 2:2. Таранът нямаше шанс да се разпише. Двубоят пък завърши с головото 3:3.

Така Ливорно е изкачи на шесто място с 51 точки, като продължи да следва своята мечта да играе плейоф за влизане в италианския елит.

Лидерът Карпи записа 20-и успех, след като спечели с 1:0 при визитата си на Читадела. Вече преднината пред Болоня е 14 точки и историческото първо участие на тима в Серия “А” изглежда сигурно седем кръга преди края.