Tигрес де УАНЛ и Расинг се класираха за елиминациите на Копа Либертадорес

Аржентинският Ривър Плейт се измъкна от поражение срещу Тигрес де УАНЛ (Мексико) и с два гола в рамките на три минути завърши 2:2 в среща от група 6 на турнира Копа Либертадорес. С този резултат аржентинците остават 3-и в групата с 4 точки от 5 мача, докато мексиканците си осигуриха класиране напред събирайки 11. Егидио Аревало откри резултата за Тигрес в 12-ата минута, а Дамиан Алварес увеличи преднината на своите в 64-ата минута на 2:0. Вина за първото попадение на домакините има халфа Лео Понсио, който не изчисти центриране от ляво, топката попадна в Аревало, който не остави шанс на вратаря Марсело Бароверо. Но три минути преди края тежкият нападател Теофило Гутиерес намали на 1:2, след като вратарят Науел Гусман отби удара на Родриго Мора. Мора, който след това беше определен и за играч на мача, изравни в 90-ата минута, за да съхрани шансовете на своите за класиране.

"Равенството е добро предвид развоя на мача, но ние дойдохме за три точки. Все пак хубавата новина е, че не изпадаме от битката за класиране", коментира Мора. На 2-а позиция е Хуан Аурич от Перу с 6 точки, който другата седмица на своя стадион посреща Тигрес. Десният бек на Ривър Плейт Габриел Меркадо ще пропусне домакинството на боливийския Сан Хосе другата седмица, тъй като получи червен картон за протест срещу съдията, че е дал само три минути добавено време.

В група 8 Расинг Клуб отстъпи с 0:2 при визитата си на Гуарани (Парагвай), но се класира за втората фаза на Копа Либертадорес заради равенството 0:0 между Депортиво Тачира и перуанците Спортинг Кристал. Федерико Сантандер и Марсело Палау през второто полувреме осигуриха успеха с попаденията си и за момента 2-ото място на Гуарани с 8 точки.

Расинг е начело с 9, Спортинг Кристал е с 6 на 3-ата позиция пред Депортиво Тачира с 3. В среща от група 3 Крузейро (Бразилия) разгроми с 3:0 Минерос де Гуаяна (Венецуела) в среща от 4-ия кръг. Крузейро излезе еднолично начело с 8 точки, две повече от Университарио (Перу), който измъкна 1:1 при гостуването на Уракан (Аржентина). Уругваецът Джорджиан де Араскета откри резултата в 12-ата минута, а само две по-късно Леандро Дамиао удвои. Енрике оформи крайното 3:0 в 73-ата.