Съндърланд продължава тормоза над Нюкасъл в дербито на Севера (видео)

Отборът на Съндърланд записа пета поредна победа над Нюкасъл в голямото дерби на Севера, след като постигна успех с 1:0 над "свраките" за първа победа на новия си мениджър Дик Адвокаат. "Черните котки" се изкачиха до 15-ото място с трите точки, завоювани след четири поредни двубоя във Висшата лига без успех. В същото време те нанесоха четвърта поредна загуба на своя опонент, който с лошата си форма все повече се доближава до опасната зона.

Единственото попадение в мача падна в 45-ата минута на срещата. Точно преди края на първото полувреме Джърмейн Дефоу даде аванс на домакините с фантастичен гол. Стивън Флетчър свали топката пред наказателното поле на гостите и там опитният нападател събра погледите и овациите на феновете с невероятно воле, с което не остави никакви шансове на Тим Крул да отрази топката.

Първият точен удар във вратата на Костел Пантилимон пък бе отправен чак в 78-ата минута. Тогава Реми Кабела стреля фалцово от границата на наказателното поле, но румънският вратар изби в корнер. Секунди по-късно Айосе Перес пък прати топката над гредата. Това обаче бе късно възраждане за гостите, които за пореден път не демонстрираха добра игра и с четвъртото си поредно поражение все по-често ще трябва да поглеждат назад в класирането и да броят точките, които ги разделят от зоната на изпадащите.

Серията от пет поредни успеха на "черните котки" над "свраките" пък е най-дългата победна серия в цялата история на съперничеството между Съндърланд и Нюкасъл. Още по-ценни в момента пък са спечелените три точки, които означават, че отборът на Дик Адвокаат вече има 29 точки и се отдалечава на три от 18-ия Бърнли. Нюкасъл пък е 13-и с 35.