Дори последният Лестър наби закъсалите "чукове"

Късен гол на резервата Анди Кинг донесе важна победа с 2:1 на Лестър над Уест Хам. Намиращите се на последното 20-о място в Премиър лийг "лисици" завоюваха ценни три точки срещу закъсалия тим на Сам Алърдайс, който регистрира четвърта загуба в последните си пет мача. Въпреки успеха, Лестър остава на последното място в класирането на английския елит, но вече е само на четири точки от спасителното 17-о място, заемано от Съндърланд. Уест Хам пък продължава на "автопилот" и очевидно доиграва сезона без особена мотивация.

Естебан Камбиасо даде преднина на домакините с фантастичен удар от близо 20 метра още в 12-ата минута на мача. Гостите обаче успяха да се върнат в играта още преди почивката с попадение на Шейку Кояте в 32-ата минута. Тогава крилото на "чуковете" получи добър пас от Алекс Сонг и с плътен удар преодоля Каспер Шмайхел за 1:1.

След почивката гостите можеха да стигнат и до пълен обрат, като голмайсторът Кояте тресна гредата зад Шмайхел. В крайна сметка обаче до успеха стигнаха домакините, като в герой за техния тим се превърна появилият се като резерва Анди Кинг. Само пет минути след появата си на терена и четири преди края на редовните 90 полузащитникът достигна до един неточен удар на Джейми Варди и отбеляза победното попадение за своя отбор, оформяйки крайното 2:1 за Лестър.