България с 4-а загуба на Европейското за девойки

Националният волейболен отбор на България за девойки младша възраст допусна 4-а поредна загуба на Европейското първенство, на което страната ни е домакин. Момичетата на селекционера Радослав Бакърджиев паднаха от силния тим на Турция с 0:3 (14:25, 19:25, 28:30) в мач от 4-ия кръг в Група II, игран тази вечер пред около 500 зрители в залата на ПУ "Паисий Хилендарски" в Пловдив.

Така българските девойки останаха на последното 6-то място в групата без нито една победа до момента и една единствена спечелена точка. От друга страна туркините продължават да са начело в класирането с 11 точки след 4 победи от 4 мача и са сигурни полуфиналистки. Утре (2 април) от 20,00 часа в последния си мач България играе срещу Белгия.

Повече интрига имаше само в третия гейм, в който българските момичета спасиха мачбол при 23:24 и последваха драматични минути. За съжаление, обаче, младите турски волейболистки не изпуснаха контрола и след 32 минути затвориха гейма при 30:28, а с това и мача с 3:0. Най-резултатна за българския тим бе 14-годишната Александра Миланова с 13 точки (1 блок, 3 аса, 35% ефективност в атака и 19% перфектно посрещане). За туркините Ясемин Йозел реализира 20 точки (2 блока, 3 аса и 83% ефективност в атака) за победата.

БЪЛГАРИЯ - ТУРЦИЯ 0:3 (14:25, 19:25, 28:30)
БЪЛГАРИЯ: Полина Нейкова 1, Мадлен Рашева 4, Александра Миланова 13, Ани Боздева 5, Радостина Маринова 8, Йоанна Атанасова 5 - Златена Салабашева-либеро (Диана Казакова, Василена Папанова 1, Катрин Димитрова 4)
Старши-треньор: Радослав Бакърджиев
ТУРЦИЯ: Букет Гюлюбай 2, Ясемин Йозел 20, Тугба Шеноолу 12, Тутку Юзгенч 4, Зехра Гюнеш 6, Чаджла Ердем 4 - Мелиса Мемиш-либеро (Синем Баязит, Салиха Шахин 11, Ясемин Гювелъ 3)
Старши-треньор: Мехмет Нур Бедестенлоолу.