Царуването на Карлош Кейрос в Иран приключи със загуба от Швеция

Периодът на Карлош Кейрош като национален треньор на Иран завърши с поражение 1:3 от Швеция в контролна среща, играна в Стокхолм. Португалецът напуска поста, след като заяви, че не може да се примири с критикит от страна на някои от управляващите в местната федерация. Въпреки подкрепата на феновете и желанието на играчите от Иран да остане, на пресконференцията след мача той потвърди, че си тръгва. Иначе официалният му договор е до юни 2018 година.

Златан Ибрахимович откри резултата в 10-ата минута, след като сам подхвана атака и я разтегли надясно. След това нападателят изтича на задна греда, където с глава посрещна центрирането за 1:0. 10 минути по-късно той асистира с глава за втория гол, дело на Маркус Берг. Ибрахимович свали с глава подаване отляво и падащият Берг със страничен удар вкара аз 2:0.

Само три минути по-късно Андреас Гранквист събори в наказателното поле Вахид Амири, а звездата Джавад Некунам намали на 1:2. Крайното 3:1 оформи Ола Тойвонен минута преди края на редовното време след подаване на Себастиан Ларсон.