Латвия изненада Украйна в последните секунди (видео)

Отборът на Латвия за пореден път показа, че не е за подценяване. След като преди няколко дни измъкнаха равенство като гост на Чехия в евроквалификациите, днес латвийците направиха 1:1 и при гостуването си на Украйна в контрола, играна на "Арена Лвов". Домакините поведиха с гол на Андрий Ярмоленко в 35-ата минута, но в буквално в последните секунди Виталийс Максименко се оказа най-съобразителен в наказателното поле и изравни.

Украинците бяха без някои от големите си звезди, начело с Йевхен Коноплянка, Руслан Ротан и Роман Зозуля. Тимът на Михаил Фоменко владееше инициативата от самото начало на двубоя и след няколко пропуска, успя да открие резултата. Първоначално Колинко спаси удара на Гусев, но при добавката Ярмоленко не сгреши - 1:0.

След почивката домакините направиха редица пропуски и бяха наказани във втората минута на добавеното време. Максименко скочи най-високо след центриране от корнер и с глава направи безпомощен Бойко.

УКРАЙНА - ЛАТВИЯ 1:1
1:0 Ярмоленко (35)
1:1 Максименко (90)