Япония постигна втора поредна победа под ръководството на Халилходжич

Японският национален отбор се наложи с 5:1 над Узбекистан и постигна втора поредна победа под ръководството на националния селекционер Вахид Халилходжич. В дебюта на новия треньор в петък японците надвиха с 2:0 Тунис, а във вторник вкараха четири гола през втората част за успеха срещу Узбекистан. Тоширо Аояма изведе домакините напред в резултата още в седмата минута, когато стреля силно от около 30 метра. Шинджи Оказаки удвои преднината на японците след удар с глава в 55-та минута, а Гаку Шибасаки покачи на 3:0 в 79-та.

Узбекистан отговаряше на натиска на японците от контраатаки, а Ислом Тухтахуджаев се възползва от отпусналата се защита на домакините само три минути след попадението за 3:0. Той намали резултата, но Такаши Усами и Кенга Кавамата се разписаха късно в мача за крайното 5:1. Халилходжич, който изведе Алжир до осминафиналите на световното първенство в Бразилия, пое поста национален селекционер на Япония миналия пост. Той наследи уволнения Хавиер Агире.