Прекратиха мач в Аржентина заради сблъсъци между фенове и полиция

Двубоят от седмия кръг на аржентинското футболно първенство между Арсенал и Алдосиви беше прекратен в 30-а минута заради бой между феновете и сблъсъци между привърженици и полиция. Гостите поведоха с 1:0 с гол на Диего Лагос в 23-а минута, а седем по-късно срещата беше прекратена. Аржентинската футболна асоциация ще определи нова дата, на която да се доиграят оставащите 60 минути.

Проблемите започнаха преди мача в предградие на Саранди, когато конкурентите фракции на фенове на Арсенал се биха помежду си, а след това се нахвърлиха на органите на реда, които се опитваха да сложат край на насилието. Феновете хвърляха камъни, а полицаите използваха гумени куршуми.

"От полицията не могат да ми гарантират, че ще се правят с проблема и затова прекратих мача", каза съдията Ариел Пенел. В други срещи от седмия кръг Архентинос Хуниорс завърши 1:1 с Нуева Чикаго, а Тигре и Дефенса и Хустисия направиха 0:0.