Джокович с лесна победа, Ферер и Симон също продължават напред в Маями

Защитаващият титлата си и четирикратен шампион Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Маями (САЩ) с награден фонд 5,38 милиона долара.

Джокович се наложи над Стийв Дарси (Белгия) с 6:0, 7:5 за 88 минути. Сърбинът нямаше проблеми в първия сет, който спечели след 26 минути.

Във втората част Дарси направи пробив за 5:4, но Джокович взе следващите три гейма и стигна до успеха.

Сърбинът се стреми към пета титла в Маями след 2007, 2011, 2012 и 2014 година. Джокович се опитва за трети път в кариерата си да спечели турнирите "Мастърс" в Индиън Уелс и Маями в рамките на един сезон след 2011-а и 2014-а година.

В четвъртия кръг номер 1 в света ще срещне Александър Долгополов (Украйна), който отстрани Томас Белучи (Бразилия) със 7:5, 6:4.

Давид Гофен (Белгия) се наложи над Йежи Янович (Полша) с 6:4, 6:3 и в следващия кръг ще играе с номер 4 Кей Нишикори (Япония).

Шестият поставен Давид Ферер (Испания) се справи с Лукаш Росол (Чехия) с 6:4, 7:5.

В спор за място на четвъртфиналите Ферер ще играе с номер 12 Жил Симон (Франция), който победи Алехандро Фая (Колумбия) с 6:3, 6:4.