Иснър: Григор не игра най-добрия си тенис

Първата ни ракета Григор Димитров напусна тази нощ турнира от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд 5,38 милиона долара. Поставеният под №9 в основната схема българин за втора поредна година отпадна в третия къг, след като загуби от Джон Иснър (САЩ) с 6:7(2), 2:6 за 76 минути.

Американецът наниза 15 аса и направи два пробива в мача. В първия сет Григор Димитров пропиля две възможности за пробив. Двамата печелеха сервис геймовете си и се стигна до тайбрек, който Иснър взе със 7:2 точки. Във втората част американецът доминираше, а Димитров допусна много грешки и логично загуби мача.

"Не мисля, че Димитров игра най-добрия си тенис тази вечер, но аз имам голяма заслуга за това. Бях малко нервен в началото, защото никога не съм играл тук толкова късно вечерта и то на Централния корт. Всичко беше различно. След като спечелих първия сет се отпуснах малко. Неговите грешки в съчетание с моята увереност ми позволиха да взема и втория сет", заяви Иснър, който с достигането си до четвъртия кръг изравни най-доброто си постижение в турнира.

Следващият съперник на Иснър ще бъде Милош Раонич (Канада), срещу когото той има две победи в два мача. Номер 5 Раонич отстрани в третия кръг Жереми Шарди (Франция) с 6:1, 5:7, 7:6(3).