Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Валентин Паскалев и Маринела Нинева са студентски шампиони по крос за 2015 г.

Валентин Паскалев от Икономическия университет – Варна спечели националната студентска титла по крос при мъжете. При жените най-бърза бе Маринела Нинева от Великотърновския университет. Националният студентски шампионат по крос се състоя в София, в Борисовата градина, в частта при тенис кортовете „Академик“. Трасето е добре познатата 2-километрова обиколка, известна в лекоатлетическите среди като „Академишката“, тъй като по нея по традиция години наред в столицата се провежда студентското първенство.

Времето беше хладно и мокро, ръсеше ситен дъжд. Трасето беше доста тежко и разкаляно, особено в долната му част. Това обаче не разколеба участниците и те се хвърлиха в оспорвана битка.

При мъжете Валентин Паскалев поведе от самото начало. През първите две обиколки съпротива му оказваше Алекс Василев, но в последната Паскалев успя да се откъсне и задържа преднината си до края, изминавайки дистанцията от 6 км за 20:11 мин. Василев завърши втори с 20:24 мин, а трети е Николай Цветанков с 20:50 мин.

В отборното класиране при мъжете на първо място е отборът от НСА, следван от Пловдивския университет и Икономическия университет – Варна.

При жените Маринела Минева бе без конкуренция и спечели първото място с убедителна преднина, пробягвайки 2-та километра за 7:11 мин. След нея завършиха Радосвета Симеонова от Шуменския университет и Антоанета Дякова от Софийския университет „Св. Климент Охридски“.

В отборното класиране при жените най-компактен състав бяха сглобили от НСА, след тях е отборът на Югозападния университет, а трети са състезателките на Софийския университет.

Снимки и текст: atletikabg.com