Стоичков и Лечков един срещу друг в Звездния мач на Каменица Фен Купа (видео+галерия)

Христо Стоичков и Йордан Лечков се изправиха един срещу в Звездния мач на Каменица Фен Купа в тренировъчната зала на Арена Армеец. В съставите на водените от тях тимове се отличаваха имената на бившите национални Гошо Гинчев и Стоян Колев, а останалите участници в срещата бяха представители на най-резултатните тимове от 12-тото издание на Фен Купа. Те си заслужиха честта да играят рамо до рамо с Христо Стоичков и приятели, след като отборите им отбелязаха най-много голове по време на полуфиналите миналата година и по този начин дадоха най-голям принос за благотворителната кампания на Kamenitza Фен Купа "Дари Гол".

Стоичков и Лечков играха демонстративен мач с "Арена Армеец II"

Краят на редовното време донесе красива и доста оспорвана победа за тима на Христо Стоичков. Камата откри резултата за своя отбор с красиво завъртане и шут от воле, още в третата минута на първото полувреме. Две минути по-късно Стоичков получи страхотен извеждащ пас и удвои. Второто полувреме започна с гол на съотборника на Йордан Лечков Йосиф Шутев, който умело прехвърли вратаря за 2:1, но почти веднага след това представителят на ФК Дунав 2010 (Русе) Валентин Керчев получи точен пас от Стоичков и с мощен шут увеличи преднината на белите на 3:1. В последните минути на срещата голмайсторът на зелените Йосиф Шутев успя да реализира извеждащо подаване от Данчо Лечков и оформи крайното 3:2 за отбора на Христо Стоичков.

Футболните легенди и участниците от Фен Купа демонстрираха най-добрата си форма в присъствието на легендарния Димитър Пенев. Той следеше с огромен интерес играта на бившите си възпитаници и им даваше мъдри напътствия от първите редове на залата. Срещата протече изцяло в духа на феърплей, заслугата за което бе на най-красивата футболна съдийка в България Християна Гутева.

"Много се радвам, че отново сме заедно и имам възможност да поритам с приятелите от квартала", каза Стоичков пред събралите се футболни фенове преди началото на мача.

снимки: Марин Маринов/Sportal.bg