Какво е бъдещето на ЦСКА - София след оттеглянето на Гриша Ганчев - Филип Филипов и Стоян Орманджиев с отговорите

Жани Желязков и Равена отпаднаха на полуфиналите в "Чалъндж къп"

Италианският волейболен отбор на КМК (Равена), където играе българския диагонал и бивш младежки национал Жани Желязков, отпаднаха на полуфиналите в третия по сила евротурнир "Чалъндж къп". Волейболистите на Равена допуснаха пълен отбрат у дома от 2:0 до крайното 2:3 (25:23, 27:25, 20:25, 18:25, 10:15) срещу португалския Бенфика (Лисабон) в мач-реванш от полуфиналите, игран снощи пред около 1500 зрители в зала "Пала Фиери" във Форли.

По този начин след загубата си и в първия полуфинал с 0:3 гейма Желязков и компания отпаднаха от турнира. От друга страна волейболистите на Бенфика се класираха за финала на "Чалъндж къп", където ще срещнат сръбския Войводина НС Семе (Нови Сад), който отстрани беларуския Строител (Минск) след победи с 3:1 и 3:2 гейма. Двете срещи от финала са на 8-и април (сряда) и 12-и април (неделя).

Жани Желязков влезе като резерва във втория гейм и остана на полето до края. Българският диагонал се отчете с 11 точки (1 блок и 42% ефективност в атака). Най-резултатен за Равена стана отново словенският национал и посрещач Клемен Чебул с 19 точки (5 блока!!!, 1 ас, 42% ефективност в атака и 38% перфектно посрещане), но и това не помогна за успеха. За тима на Бенфика над всички бе Уго Гаспар с 22 точки (2 блока и 50% ефективност в атака) за победата.