Овечкин с два гола при разгромна победа на Вашингтон над Рейнджърс

С два гола на Алекс Овечкин, както и два на Джейсън Чимера в третата част, Вашингтон разгроми с 5:2 като гост лидера в дивизия Метрополитен Ню Йорк Рейнджърс Домакините имат 101 точки и заедно с Монреал вече са се класирали за втората фаза на шампионата в НХЛ.

Овечкин вкара по едно попадение в първите два периода, а Чимера направи 3:2 за гостите в 4:41 минута на третата част. В 12:20 минута той покачи на 4:2, а Маркус Йохансон оформи крайното 5:2 2:23 минути преди последната сирена на празна врата. Овечкин беше избран и за играч номер 1 на деня в Лигата.

Вашингтон в събота отстъпи на втория на Запад Нешвил, но с днешния си успех има вече четири победи в последните си 6 мача. Те победиха Рейнджърс за първи път в трите си мача през сезона до момента. За домакините точни бяха Кевин Хейс и Дерик Брасар през първата част, което обаче не им помогна да избегнат втората поредна загуба.

Бостън продължава да държи 8-ото място на изток след успех с 2:1 като гост над Каролина. Победата осигури Дейвид Патърнак в 4:23 минута на продължението, когато получи чудесен пас от Карл Сьодерберг. Така Брюинс остава с 3 точки пред Отава и 4 пред Флорида, като канадците имат и мач по-малко от другите два отбора.

Пастърнак подаде и за гола в редовното време за своите, реализиран от Райън Спуунър в първата част. За Каролина се разписа Нейтън Герби през втората част. Флорида спечели директния двубой с Отава с 4:2 като гост.

Ветеранът Яромир Ягър вкара два гола, а вратарят на "пантерите" Дан Елис спаси 25 шута. Другите две шайби бяха на сметката на Юси Йокинен и Дейв Боланд, а Ерик Карлсон и Жан-Габриел Паго отвърнаха за Сенатърс.

Франс Нилсен се разписа 16 секунди след началото на втория период и изведе Айлендърс напред в резултата с 4:3 срещу Детройт, а срещата завърши 5:4. Така езерняците спечелиха първа домакинска победа перз март и дръпнаха през днешния си съперник с 3 точки в класирането, заемайки 5-ото място. Без победа в последните си седем домакински мача, Айлендърс имаха пълен комплект от точки на 27-и февруари срещу Калгари.

Томаш Татар и Дрю Милър изведоха Детройт напред с 2:0 само след минута и 46 секунди игра, но головата фиеста продължи с още четири гола. Така след по-малко от 10 минути игра резултатът беше 3:3. Най-напред Броук Нелсън, Райън Строум и Кайл Окпосо обърнаха развоя до 3:2, а Никлас Кронвал изравни на 3:3.
Кайл Клатърбък направи 5:3, а Павел Дацюк в 30:27 минута на мача фиксира крайното 5:4. Детройт е с 92 точки и заема 6-ата позиция на Изток.

Калгари се наложи с 5:2 над лидера в Централната дивизия Нешвил като гост и измести Кингс от 8-ото място на Запад. Ланс Боума вкара два гола, а другите голмайстори бяха Майкъл Фърланд, Крис Ръсел и Иржи Худлер.

Анахайм дръпна с три точки в генералното класиране на цялата Лига и вече има 105 - резултат от победата им с 2:1 над Ню Джърси като гост. Джон Гибсън на вратата на патоците спаси 26 удара.
Анахайм има всички шансове да спечели Президентс Трофи за шампион в редовния сезон, тъй като има 4 мача до края, един по-малко от Нешвил и два от Монреал. Райън Кеслър и Франсоа Бушемен вкараха головете днес, а Дайниус Зубрус се разписа за домакините.

Питсбърг, който е на 2-о място в дивизия Метрополитен, се наложи с 3:2 след дузпи над Сан Хосе Шаркс. Дейвид Перон и Сидни Кросби вкараха при наказателните удари, реализирайки първите два.
"Пингвините" поведоха с 2:0 в рамките на две минути през първата третина, като Патрик Хьорнквист и Крис Куниц се разписаха. Бен Смит в 26:44 и Логан Кутюр при числено превъзходство пет минути преди края на втората част изравниха.