Серина започна с победа защитата на титлата си в Маями

Водачката в световната ранглиста Серина Уилямс започна с победа защитата на титлата си на силния турнир на твърди кортове в Маями с награден фонд 5,38 милиона долара. Уилямс се класира за третия кръг след успех над Моника Никулески (Румъния) с 6:3, 6:1 за 82 минути. Следващата съперничка на американката е 15-годишната й сънародничка СиСи Белис.

В други мачове от втория кръг номер 11 Сара Ерани (Италия) победи Анастасия Павлюченкова (Русия) с 6:1, 7:6(5), а германката Татяна Мария отстрани шестата поставена Южени Бушар (Канада) с 6:0, 7:6(4). Номер 3 в схемата Агниешка Радванска (Полша) се класира за четвъртия кръг след труден успех над Ирина Бегу (Румъния) с 6:2, 4:6, 6:2. В спор за място на четвъртфиналите полякинята ще играе с
12-а поставена Карла Суарес Наваро (Испания), която победи Ализе Корне (Франция) с 6:0, 6:4.

Напред в турнира продължава бившата номер 1 Каролин Вожняцки (Дания), която спечели срещу Кая Канепи (Естония) с 4:6, 6:1, 6:3. Следващата й съперничка е Винъс Уилямс (САЩ), отстранила Саманта Стосър (Австралия) с 6:4, 7:6(3). Номер 9 Андреа Петкович (Германия) разгроми Кристина Младенович (Франция) с 6:0, 6:2. Осмата поставена Екатерина Макарова (Русия) се наложи над Елина Свитолина (Украйна) с 6:0, 6:4, а Каролина Плишкова (Чехия) победи Паула Бадоса (Испания) със 7:5, 6:1.

Снимка: Getty Images/Guliver