Хърватия разгроми Норвегия и държи първото място в нашата група (видео)

Отборът на Хърватия записа убедителна победа с 5:1 над гостуващия Норвегия в двубой от нашата група "Н". Брозович (30), Перишич (54), Олич (65), Шилденфелд (87) и Пранич (94) отбелязаха за домакините. Тетей (81) вкара единствения гол за скандинавците. Норвежците навярно ще се борят с нас за третото място в групата. Хърватия е лидер с 13 точки.

Наставникът на скандинавците Пер-Матиас Хьогмо реши да заложи на 16-годишния Мартин Йодегор в стартовия състав. Играчът на Реал Мадрид излезе за първи път като титуляр с фланелката на норвежците.

Първият опасен шут дойде от десния крак на Брозович в петата минута. Изстреляната от 20 метра топка премина на по-малко от метър до гредата в аут. В десетата минута гостите изпълниха опасно статично положение и топката беше избита с глава на три метра от голлинията. В 20-ата отново Брозович застраши вратата на Ниланд. Кълбото профуча доста опасно над гредата и излезе в корнер.

В 26-ата Хьогли стреля по земя от осем метра, но стражът на "шахматистите" Субашич улови сигурно. В 30-ата минута домакините отбелязаха за 1:0. Брозович настрои перфектно мерника си и реализира превъзходен гол. Халфът на хърватите завъртя фалцово топката към близкия ъгъл и я насочи неспасяемо точно до гредата с шут от 21 метра.

В 54-ата минута "шахматистите" удвоиха своето голово предимство. Иван Перишич и Иван Ракитич си раздадоха топката, а Перишич стреля много точно ниско по диагонала от 20 метра. Топката се удари в гредата и влезе неспасяемо в десния ъгъл на стража. В 65-ата интригата се изпари след попадение Ивица Олич. След центриране отляво, Олич протегна крак и с леко докосване насочи между краката на вратаря.

В 68-ата гостите получиха дузпа, след като Ведран Чорлука избута Елуонуси. При дузпата потърпевшият нацели лявата греда на вратаря, а и добавката не се получи. В 74-ата минута Чорлука беше изгонен с втори жълт картон, спирайки опасна акция. Норвежците се настаниха в половината на своя опонент и стигнаха до гол в 81-ата минута. Тетей отбеляза прекрасно попадение с шут от 22 метра, след който топката влезе в ниския долен ъгъл на Субашич.

В 87-ата минута Хърватия вкара за четвърти път след грешно позициониране на норвежците при корнер. Шилденфелд беше оставен абсолютно сам на първата греда на три метра от голлинията и вкара с глава. В добавената трета минута Даниел Пранич се разписа за крайното 5:1, след като вратарят отби първия удар.