Евро 2016 се вижда все по-ясно на исландския хоризонт

Отборът на Исландия постигна четвърта победа от квалификациите за Евро 2016 и гледа все по уверено към първенството във Франция. Островитяните взеха три точки при гостуването си на Казахстан след победа с 3:0. Исландците откриха резултата в 20-ата минута, когато ветеранът Ейдур Гудьонсен получи топката на границата на наказателното поле и с премерен удар даде преднина на тима си. 12 минути по-късно гостите стигнаха до втори гол. При едно центриране от фаул Биркир Бярнсон удвои с глава.

През втората част домакините се опитаха да тръгнат по-напред в атаката в търсене на някакъв обрат, но възпитаниците на Лаш Лагербек се отбраняваха спокойно и не допуснаха много опасности пред вратата си. В самия край на мача Исландия стигна до трети гол, който също бе дело на Бярнсон. Халфът на Пескара получи топката на границата на наказателното поле и стреля, ударът му рикошира в защитник на домакините и влезе във вратата.

Така Исландия събра 12 точки в Група "А" на квалификациите за Евро 2016. С това островитяните се изравниха с водача в Чехия, който обаче е с мач по-малко. Казасхтан пък е на последно място с една точка.

КАЗАХСТАН - ИСЛАНДИЯ 0:3
0:1 Гудьонсен (20)
0:2 Бярнсон (32)
0:3 Бярнсон (90)