Македонците отнесоха беларуски шамар в Скопие (видео)

Отборът на Македония загуби с 1:2 домакинството си на Беларус в двубой от група "С" на европейските квалификации. Съседите ни зарадваха Скопие с ранно попадение на Александър Трайковски в деветата минута. Голове на Калачев (44) и Корниленко (82) помрачиха настроението на стадион "Филип II Македонски".

В деветата минута Даниел Георгиевски намери Трайковски, който от 20 метра отбеляза с хитър нисък изстрел - 1:0. Усилията на гостите бяха възнаградени минута преди края на полувремето. Ветеранът Александер Хлеб направи рейд между трима защитници и асистира на Тимофей Калачев за възстановяването на ремито. През втората част беларусите пресираха дълбоко, имаха повече точни удари и успяха да измъкнат победата в 82-ата минута. Томе Пачовски спаси първия удар, но не можа да се справи с добавката на Сергей Кормиленко за 1:2.

Македонците отстъпиха на пета позиция и на практика нямат шанс да се борят за евробилет в конкуренцията на Словакия, Испания и Украйна.