Груба вратарска грешка и дузпа подариха победата на Швеция в Кишинев (видео)

Националният отбор на Швеция победи с 2:0 Молдова в гостуването си в Кишинев от 5-ия кръг на евроквалификациите в група "G". "Тре кронур" бяха по-добрият тим в хода на мача, но получиха и сериозна помощ от съперника, който на практика сам подари победата на скандинавците.
Първото полувреме гостите имаха няколко добри възможности за гол, но Кисе Телин, Еркан Зенгин и Златан Ибрахимович не успяха да се възползват от тях.

Още в началото на втората част обаче вратарят на Молдова Илие Чебану изчисти лошо топката право към Златан Ибрахимович, който пък реагира светкавично и с глава наказа грешката на стража, като насочи кълбото в опразнената врата. В 84-ата минута Швеция получи и дузпа за нарушение на Болохан срещу Форсберг, а отново Ибра бе точен от бялата точка за 0:2.

В самия край на мача гостите завършиха с човек по-малко на терена, след като Андреас Гранквист си изкара втори жълт и червен картон.

Така Швеция събра актив от 9 точки и остава на 2-ото място в групата. Молдова пък е на дъното на класирането с едва 1 спечелена точка до момента.