Словения с очаквана разгромна победа (видео)

Отборът на Словения очаквано потърси подобряване на головата си разлика срещу Сан Марино и спечели убедително с 6:0 у дома. Срещата беше от група "Е" на европейските квалификации. Англия е убедителен водач в групата с пълен актив от 15 точки. Словенците държат втората позиция с по-добри показатели от Швейцария.

Головата сметка в Любляна беше открита в десетата минута. Валтер Бирса изведе прекрасно Йосип Иличич, който преодоля вратаря за първи път. Въпреки солидното количество голови опасности резултатът остана само 1:0 до почивката.

През втората част словенският тим разби своя съперник с нови пет гола. Кампъл и Струна вкараха две попадения в рамките на само минута - 49-ата и 50-ата. Ветеранът Миливое Новакович отбеляза в 52-ата минута, след като само две по-рано се беше отличил с асистенция. Лазаревич се разходи из защитата на гостите в 73-ата минута и заби нов гол, а крайното 6:0 беше оформено от Илич в 88-ата.