Пиронкова загуби от Пенета в луд мач със 17 пробива (ВИДЕО)

Първата ракета на България в женския тенис Цветана Пиронкова отпадна още във 2-ия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Маями. Тази вечер тя загуби със 7:6(1), 3:6, 3:6 от италианката Флавия Пенета в луд мач със 17 пробива, който продължи 2 часа и 22 минути. Това бе четвърта загуба за Цвети в 5-те срещи с Пенета до момента.

Първият сет стартира лошо за Пиронкова, която допусна пробив още в първия гейм. За щастие тя бързо успя да го върне и изравни резултата - 1:1. Малко по-късно двете съпернички отново направиха бърза размяна на пробиви, като първо Пенета поведе с 4:3, но още в следващия гейм българката възстанови равенството. До края двете тенисистки печелеха своите подавания, за да се стигне до тайбрек, в който Цвети бе безпощадна и даде само 1 точка на италианката, като така затвори сета в своя полза - 7:6.

Вторият сет отново стартира с размяна на пробиви. Този път първо Пиронкова излезе напред в резултата, но набързо Пенета се върна в мача за 1:1. След това тя взе и своето подаване за 2:1, след което започна невероятна размяна на 5 поредни порбива за 5:3 в полза на Пенета. Едва в деветия гейм италианката за втори път успя да спечели подаването си и така взе сета с 6:3 гейма в своя полза.

Невероятната размяна на пробиви обаче не спря и в последния сет. Двете тенисистки набързо си размениха по два - 2:2. В петия гейм най-накрая Пиронкова успя да спечели своето подаване и излезе напред в резултата 3:2. Пенета обаче също стабилизира сервиса си и веднага изравни, а след това с нов пробив излезе напред в резултата 4:3. До края италианката бе безгрешна и първо взе своя сервис-гейм, а накрая със 17-ия пробив в мача си гарантира и успеха с 6:3.