Берое би Марек в контрола

Берое завърши мини-лагера си в Мелник днес като на прибиране изигра контролна среща. „Зелените“ се наложиха с 3:1 над Марек в Дупница. Два гола за „Берое“ вкара Салим Керкар в 19-ата и 43-ата минута. Павел Петков бе точен за Марек в 39-ата на първото полувреме. Станислав Костов оформи крайното 3:1 в 82-ата минута на мача. Повторен дебют с фланелката на „Берое“ направи Алберто Лоузейро, който е в отбора, за да може спортния щаб да прецени състоянието му след повече от година и половина възстановяване от скъсани връзки. Участие в мача взе и футболиста от младежкия тим на клуба Кирил Личев.

Във втората минута Рангел Абушев изведе Павел Петков, който проби от дясно и пробва удар, но далеч край целта.

В 4-ата минута Георги Андонов подаде към Салим Керкар, който стреля от 25-26 метра по земя, но слабо и топката излезе в аут.

Минута след това Салим Керкар центрира в наказателното поле на Марек – Георги Костадинов пое топката и я върна към Елиаш, който обаче нямаше как да я насочи.

В 9-ата минута Рангел Абушев стреля от 20-ина метра след като отне топката, но покрай вратата пазена от Пиргов.

Веселин Пенев потърси Салим Керкар в половината на гостите в 15-ата минута, но топката попадна в ръцете на Михайлов след удара на Керкар.

В 17-ата минута Зехиров получи добре по левия фланг, навлезе към средата на терена и стреля от 2-3 метра пред дъгата пред наказателното поле, но топката мина покрай целта.

Салим Керкар се разписа за 1:0 в 19-ата минута от малък ъгъл пращайки топката под гредата след като преди това тя бе избита в краката му.

В 20-ата минута Томислав Павлов стреля от дъгата пред наказателното поле, но топката минава над вратата.

Две минути след това Салим Керкар центрира от ляво в наказателното поле. От границата на малкото наказателно поле Аласан Н’Диайе засече с глава, но Емил Михайлов успя да избие летящата към вратата ми топка в аут.

В 24-ата минута Зехиров центрира към Георги Андонов, който продължи за Елиаш, но Емил Виячки изчисти в корнер в дясно от Михайлов. Керкар центрира от ъгловия и Георги Костадинов стреля от точката за дузпата, но кълбото мина покрай рамката.

Топката бе центрирана за Атанас Зехиров от Елиаш с едно по левия фланг, той веднага подаде към Андонов в наказателното поле, но преди нападателят да успее да отправи удар топката му бе избита.
В 39-ата минута след центриране от ляво на втора греда Павел Петков пое топката, финтира Атанас Зехиров и от границата на малкото наказателно поле направи резултата 1:1.

В 42-ата минута Петков центрира от дясно по земя за Тодор Колев, който нанесе опасен удар от границата на малкия пеналт, но след рикошет в Танко Дяков топката бе избита.

При последвалата контаатака Елиаш центрира от дясно, Георги Андонов свали с глава хитро за Салим Керкар, който се измъкна зад защитата на дупничани и отново изведе Берое напред в резултата.

През второто полувреме и двата отбора извършиха множество смени. В 53-ата минута Стивън Петков изведе Савио Нсереко, който центрира, но Виячки изчисти в корнер в ляво от вратата. Савио центрира, а Георги Андонов засече с глава, но бе неточен.

Антон Огнянов стреля от около 35 метра в 58-ата минута на мача, но бе неточен. В 60-ата минута Димо Атанасов изведе Рангел Абушев, но той стреля много неточно. В 63-ата минута Рангел Абушев стреля от далечна дистанция, но отново прати топката над вратата.

Кирил Личев изведе много добре Стивън Петков в 77-ата минута на мача, но ударът му бе блокиран от защитник на домакините.

В 81-ата минута Мапуку върна назад за Савио, който пробва нещо средно между центриране и удар. След това обаче топката попадна в Огнянов, който отново центрира, но този път Цветковски отново се намеси блестящо.

Жуниор Мапуку получи пас от Кирил Личев в 82-ата минута, напредна от дясно, центрира в наказателното поле където бранител на Марек изби но в краката на Станислав Костов, който финира втори бранител и от точката за дузпата прати топката в мрежата за 1:3.

Последната опасност за вратата на Веселин Цветковски дойде в 88-ата минута когато Кирил Личев изведе Жуниор Мапуку по десния фланг, той центрира опасно в наказателното поле, но малко не достигна на Стивън Петков да прати топката в рамката от близко разстояние.

Марек (Дупница) – Берое (Стара Загора) 1:3

0:1 Салим Керкар 19
1:1 Павел Петков 39
1:2 Салим Керкар 43
1:3 Станислав Костов

Марек (Дупница): 1. Емил Михайлов (46′ – 12. Веселин Цветковски), 13. Борислав Николов (46′ – 18. Златко Бонев), 3. Емил Виячки, 5. Мартин Кавдански (к), 20. Димо Атанасов, 16. Димитър Петков, 8. Мартин Димитров (46′ – 7. Георги Василев), 4. Томислав Павлов (46′ – 9. Димитър Димитров), 11. Павел Петков, 17. Тодор Колев, 19. Рангел Абушев;

Берое (Стара Загора): 23. Илко Пиргов, 28. Веселин Пенев (46′ – 15. Георги Динков), 3. Владимир Зафиров (65′ – 11. Алберто Лоузейро), 5. Танко Дяков (от 69′ – к), 18. Атанас Зехиров (58′ – 30. Жуниор Мапуку), 4. Аласан Н’Диайе (52′ – 19. Стивън Петков), 70. Георги Костадинов (46′ – 27. Игор Джоман), 8. Самир Аясс (46′ – 7. Антон Огнянов), 21. Елиаш (51′ – 9. Станислав Костов), 26. Салим Керкар (46′ – 77. Савио Нсереко), 10. Георги Андонов (к – до 68′) (69′ – 2. Кирил Личев);

стадион: „Бончук“, Дупница