Oчаквайте в 19:00: Лига на нациите по мини футбол - Чехия - България

Обзор на XXII кръг на НБЛ

Двадесет и вторият кръг на Националната Баскетболна Лига няма да бъде запомнен като един от най-оспорваните през настоящия сезон. И четирите двубоя завършиха с победи с двуцифрен разлика, като в най-чаканата среща Балкан се справи у дома с Левски с 91:78. Ямбол помете Черноморец със 108:74, Рилски спортист надигра Берое с 88:72, а Лукойл Академик разби Спартак (Плевен) като гост със 110:56.

Пред близо 1000 зрители в “Арена Ботевград” местните любимци се справиха с шампионите от Левски. “Зелените” изиграха отлично първо полувреме, като още в първата четвърт поведоха с 15 точки и след това задържаха лидерската позиция до края и стигнаха до закономерен успех с 91:78. Иван Лилов вкара 24 точки, Павел Маринов добави 17 и 7 асистенции, а Мартин Маринов се включи силно от пейката с 16 точки. За Левски капитанът Павел Иванов, както и Димитър Ангелов вкараха по 21 точки всеки.

Ямбол смачка Черноморец в зала “Диана” със 108:74, а в светлината на прожекторите попадна Мартин Дурчев. Крилото наниза 28 точки, а ямболии трупаха към разликата в своя полза през всичките 40 минути и заслужено триумфираха. Тони Бърнас и Тайлър Лейзър добавиха съответно 18 и 17 точки, докато за бургазлии на ниво бе единствено Деян Белич, който се отчете с 31 точки и 11 борби.

В Самоков Рилски спортист спечели срещу Берое с 88:72, а домакините изковаха успеха си през първото полувреме, в което поведоха с 15 точки преднина и я задържаха и през втората половина на двубоя. Жарко Ракочевич вкара 20 точки за победителите, а Златин Георгиев изигра силен мач с 15 точки, 5 борби и 4 отнети топки. Гостите бяха без основния си реализатор Диуейн Джаксън, който лекува контузия, а в негово отсъствие над всички бе Майк Блек с 30 точки.

Вицешампионът Лукойл Академик записа очакван успех при гостуването си на аутсайдера Спартак (Плевен). “Студентите” не оставиха абсолютно никакъв шанс на съперника си и спечелиха със 110:56, като ключова за развитието на двубоя бе втората четвърт, в която момчетата на Тони Дечев ограничиха Спартак до едва 7 точки. Най-резултатен бе Димитър Димитров с 20 точки, Никола Драгович добави 19 и 9 борби, а Самуел Франсис вкара 12 за 14 минути игра. За плевенчани Станислав Ваклинов и Васил Александров се отчетоха с по 11 точки всеки.

Колаж: Графика ООД