Локомотив (София) представя Красимир Балъков

Кентъки продължава без загуба, този път смачка Западна Вирджиния

Изявеният фаворит за титлата в колежанското първенство Кентъки продължава да марширува устремено към голямата си цел. Възпитаниците на треньора Джон Калипари затвориха големите усти на Западна Вирджиния, реализирайки два пъти повече точки от съперника, за да се поздравят с победа със 78:39 и така вече имат 37 успеха от 37 изиграни мача от началото на сезона.

Преди срещата от лагера на “планинарите” долетяха редица закани, че серията от 36 поредни успеха на “дивите котки” ще бъде спряна в тази фаза на “Мартенската лудост”, но Кентъки смачка самочувствието на Западна Вирджиния още през първото полувреме на двубоя, в което ограничи момчетата на Боб Хъгинс до едва 18 точки. През второто полувреме те все пак се справиха една идея по-добре и реализираха още 21, за да загубят “само” с 39 точки разлика.

Най-резултатен за победата бе Трей Лайлс с 14 точки, 7 борби и 2 асистенции. Близнаците Андрю и Аарън Харисън пък добавиха съответно 13 и 12 точки.

Джуан Стейтън единствен премина границата от 10 точки за Западна Вирджиния и се отчете с 14.

Загубата сложи край на сезона за Западна Вирджиния, докато следващото препятствие по пътя на Кентъки към финалната четворка и заветния трофей е Нотр Дейм.

Северна Каролина отпадна от надпреварата, отстъпвайки със 72:79 на Уисконсин. Аризона продължава напред след успех с 68:60 над Зейвиър, а Нотр Дейм надигра Уичита Стейт с 81:70, за да си осигури двубой с Кентъки.