Олимпиакос с драматична победа срещу Анадолу Ефес (видео)

Отборът на Олимпиакос си осигури място в следващия етап на Евролигата, след като се наложи при домакинството си на Анадолу Ефес с 86:75 в двубой от XII кръг в група “F” от ТОП 16 на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

След този успех „червено-белите” заемат трето място в класирането с баланс от 9 победи и 3 поражения, докато турците са четвърти с 5 победи и 7 загуби.

Оливър Лафайет беше най-резултатен за „червено-белите” – 17 точки, Гиоргиос Принцерис и Йоанис Папапетру добавиха съответно по 15 и 12 точки, а Отело Хънтър и Вангелис Манцарис приключиха с по 10 точки.

Стратос Перпероглу беше най-резултатен за Анадолу Ефес – 23 точки, а Ненад Кръстич добави 12 точки.

Двубоят бе изключително оспорван, като в нито един момент през първите 35 минути разликата в резултата не премина границата от шест точки. Двата отбора си размениха лидерството общо 10 пъти, като също толкова пъти равенството светна на таблото в зала „Peace and Friendship Arena”.

Домакините от Олимпиакос излязоха за този двубой без трима от основните си баскетболисти – Василис Спанулис, Костас Слукас и Брент Питуей, които лекуват контузии, но това само даде една от резервите на гърците - Йоанис Папапетру да попадне под светлините на прожекторите.

Роденият през 1994-а година баскетболист, който до този момент бе записал общо 12 минути на терена в мачовете от Евролигата през този сезон, избухна с 10 точки в началото на четвъртия период, с които поведе Олимпиакос към успеха – 86:75.