Фенербахче с девета поредна победа в ТОП 16 (видео)

Турският гранд Фенербахче записа девета пореда победа в група “F” от ТОП 16 на Евролигата, след като се наложи при домакинството си на Уникаха Малага със 78:63 в двубой от XII кръг на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Андрю Гуудлък и Неманя Биелица бяха най-резултатни за победителите, след като отбелязаха съответно по 22 и 15 точки, като последния записа на сметката си и 11 борби, а Богдан Богданович завърши с 11 точки.

Раян Туулсън отбеляза 14 точки за Уникаха, а Стефан Маркович приключи с 10 точки.

Гостите от Испания започнаха силно и реализираха първите седем точки в мача, докато първите точки за Фенербахче дойдоха след близо четири минути игра благодарение на Биелица и Саваш, като до края на първата четвърт баскетболистите на Уникаха съумяха да запазят лидерството – 21:19.

Началото на втория период бе белязано с много пропуски и под двата кошаи близо три минути нито един от двата отбора не успяваше да се разпише. Домакините се ориентираха по-бързо в ситуацията и стигнаха до пълен обрат, като на почивката Фенербахче бе напред с 39:33 след тройка на Богданович 1.7 секунди преди сирената.

Всичко в този двубой приключи до голяма степен през третата част. Триото Биелица-Богданович-Гуудлък вкара 20 от общо 24-те точки за „фенерите”, а разликата в полза на турците скочи до 18 точки – 63:45, като в заключителните 10 минути отборът на Уникаха не намерили сили да се върне в двубоя и последния съдийски сигнал прозвуча при 78:63.