Ясни са двама от 1/4-финалистите на Players Championship

Вече са известни имената на двама от 1/4-финалистите на Големия финал на Players Championship в Банкок, Тайланд. В изцяло английски двубой Мартин Гулд победи с 4:2 фрейма световния шампион от 2005 година Шон Мърфи. Мачът бе качествен и двамата състезатели оставиха в статистиката общо шест халф-сенчъри брейка.

Още в първата партия имаше интрига. Заемащият 8-ото място в световната ранглиста Мърфи направи 53 точки, но въпреки това загуби фрейма. Със серия от 15, а след това още 50 точки Гулд отмъкна частта и поведе. Все пак Магьосника изравни в следвщата част след 46 и 64 точки за 1:1. Последваха силни минути за 24-ия в света Гулд. Той спечели третата партия с две визити, след което открадна и четвърата, въпреки че съперникът му бе направил 52 точки - 3:1. Фрейм номер 5 бе за Мърфи, който реализира халф-сенчъри брейк от 61 точки, но въпреки това носителят на пет ранкинг титли така и не успя да се задържи в двубоя. 33-годишният Гулд блесна със солидните 75 точки в шестата партия и така оформи крайния резултат от 4:2. На 1/4-финалите бившето крупие очаква победителя от срещата между Марк Кинг и Джъд Тръмп.

Още един английския дуел се състоя в 1/8-финалната фаза тази сутрин. Матю Селт изоставаше с 0:2 части срещу Крис Уейклин, но взе четири поредни партии и стигна до обрат. 23-годишният Уейклин излезе напред в резултата след 68 точки, а след това с няколко кратки серии спечели и втората част за 2:0. Ролята на догонващ не се хареса на 30-годишния Селт и той превключи на друга предавка. Световният номер 36 осъществи силни брейкове от 90, 56 и 95 точки и така обърна развоя на мача в своя полза. На 1/4-финалите Селт ще има тежка задача - негов опонент ще бъде победителят от титаничния сблъсък между Марк Уилямс и Марк Селби.