Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Ботев (Враца) тръгва за морето с всичко най-добро

Ботев (Враца) тръгва в четвъртък за морето, за да изиграе един от най-важните си мачове през това първенство в „Б” футболна група. В петък, на 27 март, тимът на Адалберт Зафиров гостува на Черноморец в изтеглен мач от програмата на 28-ия кръг. Двубоят, който изправя в директен сблъсък два от застрашените от изпадане състави от втория футболен ешелон, е от 15.30 часа край морето.

„Готвим се за този двубой. За нас всеки мач е от значение заради липсата на точки и мястото, което заемаме в класирането… Надявам се в Бургас да излезем по същия начин, както срещу Симитли, да седим по същия начин на терена, особено показаното през първото полувреме. Ако успеем да направим това, няма да имаме проблем”, коментира Зафиров.

Наставникът ще разполага с всичките си налични футболисти и измежду тях ще избере групата, която потегля в четвъртък за Бургас, за да остане на лагер край морето. В лагера на Ботев няма контузени или наказани. Наставникът уточни и какви са целите пред отбора: „Естествено, че ще гоним победата, защото този мач е срещу пряк съперник за оставане в групата. Трябва да гоним победата на всяка цена. Важно е да не загубим мача, но успехът ще има по-голяма стойност!”

Преди петъчната среща Ботев заема 12-о място във временното класиране на „Б” група с актив от 20 точки и голова разлика 21:26. В последния си мач врачани биха с 3:1 Септември.

Домакинът Черноморец е предпоследен с 16 пункта в актива си и голова разлика от 13:26. Бургазлии също победиха в последния си мач от кампанията – с 2:1 Пирин (Разлог).

През есента „акулите” спечелиха с 2:0 гостуването си в Мездра, а тъй като мачът ще е сблъсък между борещи се за оставане в „Б” група, резултатите от преките двубои също ще се броят. През есента в състава на бургазлии беше бранителят на Ботев Петър Альошев.