Халеп надви Янкович на финала в Индиън Уелс след куп пробиви и обрат

Световната №3 Симона Халеп спечели турнира в Индиън Уелс след победа на финала с 2:6, 7:5, 6:4 срещу 21-ата в ранглистата на WTA Йелена Янкович. По този начин 23-годишната румънска тенисистка спечели 11-а титла на сингъл в кариерата си и трета за 2015 година. Това е и най-ценният трофей в кариерата на румънката до момента. Бившата №1 в света Янкович пък остава с 13 титли, като вече има 20 загубени финала.

Мачът продължи 2 часа и 37 минути и бе изпълнен с пробиви, като и двете тенисистки спечелиха по 9 пъти подаването на съперничката. Янкович допусна цели 9 двойни грешки - три пъти повече от Халеп.

Халеп взе само 2 гейма в първия сет, а във втория резултатът също не се развиваше добре за румънката, тъй като Янкович поведе с 3:1. Сръбкинята бе само на гейм от триумфа при 5:4 и свой сервис, но румънката взе три поредни гейма и изпрати мача в решаващ трети сет.

В него Янкович имаше аванс от 3:2 и пробив, но Халеп обърна резултата до 5:3 в своя полза. Янкович не се предаде и проби за 4:5, но след това не успя да удържи своето подаване и Халеп грабна титлата с четвъртата си победа от пет срещи с опитната сръбкиня.