Нов национал на Италия нокаутира Интер с бомбен шут (видео+галерия)

Тимът на Сампдория надви Интер с 1:0 в срещата от 28-ия кръг на Серия "А" на стадион "Луиджи Ферарис" и продължи да мечтае за нещо голямо като класиране в Шампионската лига. Отборът на Роберто Манчини пък записа шести пореден двубой без победа във всички турнири (4 загуби и две равенства), като съвсем се отдалечи от местата даващи право на участие в Лига Европа. Единственото попадение бе дело на Едер в 65-ата минута, когато с бомбен шут от над 25 метра прати топката във вратата на Самир Ханданович. Бразилецът с италиански паспорт прави страхотен сезон получи дебютна повиквателна от "Скуадра адзура" за европейската квалификация с България другата събота на "Васил Левски".

Гостите също имаха твоите шансове в началото на втората част, като гредата спаси домакините след удар на Мауро Икарди.

Сампдория - Интер 1:0 Четвъртият пореден успех в калчото за Самп е първи на Синиша Михайлович срещу Интер и своя приятел Роберто Манчини в треньорската кариера.

Първото полувреме Самп на контраатака пропусна чрез Муриел и Едер да поведе в резултата. Втората част започна с мощен натиск на "нерадзурите", а Мауро Икарди удари горната греда в 46-ата минута.
Брозович в 49-ата минута също бе близо до гол във вратата на домакините. Шакири и Икарди също пробваха изстрели към Вивиано в 55-а и 57-а минути.

Сампдория - Интер 1:0 Едер след страхотен изстрел от над 25 метра даде аванс на Самп. Новият национал на Италия с бомбен шут след заучено положение прати топката в греда, а след това кълбото спря в мрежата. Голът е негов девети за този сезон.

Нов удар от фаул на Едер мина близо над горната греда, а след това и контраатака на домакините бе пропиляна. В 93-ата минута Икарди бе близо до равенството, но Вивиано спаси и Михайлович записа своята 50-ата победа в Серия "А" като треньор.

Сампдория - Интер 1:0 "Моряците" пък спечелиха за първи път срещу "нерадзурите" от осем мача без успех.
Отборът  Генуа вече е четвърти с 48 точки, докато Интер е на девето място с 37 точки.