Рома сложи край на кошмара с пестелива победа (видео)

Отборът на Рома най-сетне донесе малко радост на феновете си. "Вълците" от Вечния град излъгаха с 1:0 като гости Чезена в мач от 28-ия кръг на Серия "А". По този начин "джаларосите" сложиха край на негативната серия от пет поредни мача в италианското първенство без победа. "Вълците" вече отпаднаха от турнира за Купата на Италия и Лига Европа, като и в двете състезания бяха елиминирани от Фиорентина.

Попадението отбеляза халфът Даниеле Де Роси в края на първото полувреме. В 41-ата минута Хосе Холевас центрира отляво, получилият шанс да излезе като титуляр млад турски полузащитник Салих Учан не успя да овладее топката, но това изненада отбраната на Чезена и Даниеле Де Роси с хубав изстрел с левия крак даде аванс на "вълците" в резултата.

През втората част футболистите на Руди Гарсия съсредоточиха усилията си в това да задържат крехката си преднина в резултата и изпълниха тази задача, поемайки глътка въздуха в битката за второто място. Рома запази втората позиция в класирането, събирайки 53 точки, а трети е Лацио с 52. На четвърта позиция пък излезе Сампдория с 48 точки. Юбедителен лидер с 67 точки е шампионът Ювентус.