Челси се измъкна в Хъл и се откъсна напред (видео)

Лидерът в класирането на Висшата лига Челси се измъкна с победа при гостуването си на Хъл Сити, побеждавайки с 3:2 на "Кей Си Стейдиъм". Възпитаниците на Жозе Моуриньо бяха на път да изпуснат сигурна победа, след като допуснаха изравняване макар да имаха два гола аванс. "Сините" взеха ранен аванс с голове на Азар и Диего Коща преди 10-ата минута на мача, но това им изигра лоша шега и с два гола в рамките на две минути Хъл Сити стигна до 2:2. Все пак Лоик Реми с гол само минута след появяването си в игра донесе победата на "сините". С това Челси се откъсна на шест точки пред втория в класирането Манчестър Сити и не си позволи да допусне втора поредна грешна стъпка в рамките на две седмици.

Още във втората минута на срещата Еден Азар с далечен удар препарира Алън Макгрегър и даде аванс на гостите. Топката изненада вратаря на домакините, преминавайки зад гърба на Алекс Брус. Още втория удар във вратата на домакините донесе и втори гол за отбора на Жозе Моуриньо, като в този момент всички решиха, че мачът е свършил. Сеск Фабрегас изведе Диего Коща отляво по атаката на "сините" от Лондон и испанецът с диагонален удар направи 0:2 с 19-ия си гол за сезона.

Това попадение сякаш прекалено много успокои гостите, които се отпуснаха и това им изигра лоша шега. След като Абел Ернанес пропусна да изравни в 7-ата минута, останал сам срещу Куртоа, в 26-ата Ахмед Ел Мохамади все пак се възползва от грешка в защитата на гостите и с удар отблизо намали.

За да стане трагедията в Челси пълна, само две минути след попадението на "тигрите" за 1:2, вратарят на лондончани Куртоа сбърка фатално и подари топката на Абел Ернандес в наказателното поле, за да изравни той за 2:2.

През втората част и двата отбора се хвърлиха за победно попадение, като в 64-ата минута стражът на Челси Куртоа се реваншира за грешката си с три поредни спасявания след удари на нападателите на "тигрите".

Така се стигна до 77-ата минута, когато появилият се само минута по-рано Лоик Реми донесе успеха на гостите. Той получи пас от Вилиан и с първото си докосване в мача прониза МакГрегър за крайното 2:3.

По този начин Челси натрупа 67 точки, откъсвайки се на шест точки пред Манчестър Сити и останалите преследвачи, които ще трябва да се концентрират повече върху борбата за топ 4, отколкото за титлата. Хъл Сити пък вече четири мача не успява да запише успех и е на три точки от зоната на изпадащите.