Първа точка за Ясен Петров в китайското първенство

Първа точка спечели воденият от Ясен Петров отбор на Шъдзяджуан в китайското първенство. Отборът на българския специалист завърши 1:1 като домакин на един от традиционните и най-популярни отбори в голямата азиатска страна- Ляонин. Двата отбора си размениха головете само в рамките на три минути в края на първата част.

В 44-ата Чжънцън Мао откри резултата за отбора на Шъдзяджуан, а в 45+2-ата минута Цън Шън изравни за гостите. Българският полузащитник Георги Илиев игра пълни 90 минути и се представи на добро ниво. Тази среща е от 3-ия кръг на китайската Суперлига, но Шъдзяджуан има отложен двубой с Чанчун Ятай, така че срещата е втора за тях. Начело с пълен актив от 9 точки са двата отбора оп Шанхай- Шанхай Шенхуа и Шанхай Ийст Азия.