Сапонара с два гола при победа на Емполи над Сасуоло (видео)

Рикардо Сапонара вкара два гола и направи асистенция при победата на Емполи срещу гостуващия Сасуоло с 3:1 в среща от 28-ия кръг на футболното първенство на Италия. Сапонара откри резултата в първата минута на второто полувреме, а в 59-а подаде на резервата Леван Мчедлидзе, който направи 2:1. В 49-а минута Сасуоло изравни след автогол на защитника Даниела Ругани. Сапонара оформи крайното 3:1 след час игра и асистенция на Даниеле Кроче.

Това е осми пореден мач без загуба на Емполи и след успеха тимът се изкачи на 12-о място в класирането с 33 точки, на 12 точки от опасната зона. Сасуоло е на 14-а позиция с 32 точки. Лидерът Ювентус е домакин на Дженоа по-късно днес.