Анев остана 25-и в масовия старт в Ханти-Мансийск, Яков Фак спечели

Българинът Красимир Анев завърши на 25-о място масовия старт на 15 километра от световната купа по биатлон в Ханти-Мансийск, Русия. Той изостана с 2:08.7 минути от неделния победител и световен шампион в дисциплината Яков Фак, след като допусна две грешки в стрелбата.

Анев изостана още в първата половина на състезанието, след като пропусна по една мишена в първите две стрелби и в крайна сметка финишира с време 40:18.5 минути. На пет позиции зад него остана вторият българин в старта на 15 километра Владимир Илиев, който завърши надпреварата с цели шест грешки и изоставане 1:07.3 минути от времето на Анев.

Словенецът Фак беше единственият биатлонист, който преодоля четирите стрелби без допусната грешка. Той завърши дистанцията с време 38:09.8 и логично изпревари с 10.3 секунди Шипулин, който допусна две грешки. Трети пък е норвежецът Тарей Бьо, който пропусна една мишена и изостана на 12.5 секунди от Фак. Французинът Мартен Фуркад, 20-и в масовия старт на 15 километра, спечели още в събота четвъртата си поредна световна купа в мъжкия биатлон. Това се случи по време на преследването в Ханти-Мансийск, спечелено от канадеца Нейтън Смит.