Кръгла нула (видео+галерия)

Без нито едно отбелязано попадение стартира битката в първата шестица в "А" група. Това стана факт, след като Локомотив (София) и Литекс завършиха 0:0 в третата среща от програмата. При същите резултати приключиха още двубоите ЦСКА - Берое и Лудогорец - Ботев (Пловдив). По този начин статуквото в челото на класирането се запази.

В 7-ата минута Ламжед Шехуди отправи удар с глава след центриране на Даниел Генов, но прати топката в аут. В 29-ата минута "железничарите" успяха да стигнат до разбъркване в наказателното поле на съперника, но нито Шехуди, нито Александър Бранеков успяха да нанесат точен удар.

Локо (Сф) - Литекс

В 49-ата минута Емил Гъргоров създаде най-атрактивната ситуация в двубоя, след като нанесе мощен удар от воле от повече от 25 метра, но за негово нещастие кълбото разтресе напречната греда.

В 60-ата минута Пауло Регула от фаул отправи първи удар към вратата на Божидар Митрев, но стражът улови без проблем. В ответната атака Йордан Тодоров можеше да изведе "червено-черните" напред, но изстрелът му от движение премина над гредата.

Малко след това Бьорн Йонсен отправи опасен удар с глава, но не успя да застраши Митрев. В 78-ата минута националният вратар отрази опасен шут на Страхил Попов, насочен точно под напречната греда. Три минути по-късно изстреляна от резервата Румен Руменов топка профуча опасно край вратата на столичани.