Бенфика и Порто се издъниха едновременно

В португалското първенство много рядко се случва грандовете Бенфика и Порто едновременно да допуснат грешни стъпки, но точно това стана снощи. Лисабонските "орли", които са водачи в класирането, загубиха с 1:2 гостуването си на Рио Аве, но Порто не се възползва и стигна само до 1:1 при визитата си на Насионал.

Бенфика беше в серия от 5 поредни победи и поведе срещу Рио Аве още в 5-ата минута с гол на Едуардо Салвио, но четвърт час преди края Укра изравни от дузпа. В 85-ата минута капитанът на гостите Луизао получи червен картон и домакините се добраха до победата с попадение на Джонатан Дел Вале в петата минута на добавеното време.

Порто също не успя да задържи аванса си и пропусна да се доближи само на точка от Бенфика. "Драконите" откриха резултата срещу Насионал с поредното попадение на намиращия се в блестяща форма Кристиан Тейо в 45-ата минута, но след почивката Вагнер вкара за 1:1 и сложи край на серията от 7 поредни победи на тима на Хуан Лопетеги.

Бенфика води в класирането с 65 точки, пред Порто с 62 и Спортинг с 53 (и мач по-малко).