Джокович видя сметката на Мъри и е на финал

Защитаващият титлата си Новак Джокович се класира за петия си финал на "Мастърс" турнира в Индиън Уелс. 27-годишният сърбин стори това, след като без особено проблеми се разправи на 1/2-финала с поставения под номер 4 в основната схема Анди Мъри с 6:2, 6:3 след час и 28 минути игра. В битка за четвъртия си трофей от надпреварата Ноле очаква победителя от другия 1/2-финал, който ще противопостави Роджър Федерер (Швейцария) и Милош Раонич (Канада). Ако швейцарецът заслужи място на финала, то с Джокович ще повторят мача за титлата от миналия сезон. Тогава сърбинът се наложи с 3:6, 6:3, 7:6(3).

Сблъсъкът започна чудесно за 27-годишния сърбин, който реализира ранен пробив и поведе с 3:0. В шестия гейм Джокович отново взе подаването на съперника си и преднината му стана 5:1. Мъри успя да върне единия пробив за 2:5, но още в следващия гейм отново се пропука и загуби сета с 2:6. Втората част също стартира с доминация от страна на световния номер 1. Той осъществи пробив за 2:0, след което взе подаването си без проблеми. В четвъртия гейм първата ракета на Великобритания имаше брейкпойнт, но Джокович го отрази. При 1:5 Мъри трябваше да спасява точки за пробив и се справи със задачата. В осмия гейм миналогодишният шампион стигна до мачбол, но Мъри показа характер и се измъкна. Сервирайки за победата, Ноле поведе с 40:0 и въпреки че пропусна още два мачбола, все пак затвори двубоя при 6:3.

Това бе 25-и дуел между двамата тенисисти, като Джокович вече има 17 успеха. При последните шест срещи сърбинът е излизал победител.

"Започнах чудесно още от самото начало на срещата, заяви Джокович. - Имах нужната интензивност в играта си, а Анди направи много непредизвикани грешки. Представих се наистина солидно и съм щастлив от играта си. Очаквах да има повече битка, тъй като в двубоите с Анди винаги е така. Той обаче не бе на нивото, на което искаше да бъде. Мисля, че тактически се справих доста добре", коментира сърбинът.