Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Дунав взе дербито с Монтана

Дунав 8806 победи Монтана 2003 с 88:69 /21:16, 22:15, 27:20 и 18:18/ точки в мач от първенството на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени, игран в зала "Дунав" в Русе.

В началото мачът започна оспорвано, но в края на първата част дунавки успяха да натрупат преднина от 5 точки - 21:16. Решаваща за домакините се оказа втората четвърт, когато две минути преди края й имаха аванс от 10 точки - 39:29, а на почивката се оттеглиха при резултат 43:31. В оставащите 20 минути дунавки бяха по-добрият отбор, като увеличиха преднината си и победиха с 88:69.

За Дунав 8806 най-резултатна бе Кристина Сантяго, която записа 22 точки, а Радостина Димитрова отбеляза 17.

От Монтана 2003 най-полезна бе Радостина Димитрова, която вкара 15 точки, а с по 10 точки се записаха Мария Цанкова, Христина Иванова, Кортни Дювър и Неда Джурич.