Националът Кейн не спира да вкарва (видео)

Новоизпеченият английски национал Хари Кейн продължи головата си серия в английската Висша лига и днес заби хеттрик във вратата на Лестър при победата с 4:3 над "лисиците" на "Уайт Харт Лейн". По този начин младият нападател на "шпорите" се изкачи на първо място в голмасйторската листа в Премиър лийг с 19 гола, изпреварвайки Диего Коща и Серхио Агуеро. Общата сметка на головата машина на Тотнъм от началото на сезона във всички турнири е 29 попадения. Лондончани пък отново се доближиха до топ 4 с победата с 4:3 над последния в класирането тим на Лестър.

Кейн даде перфектното начало на своя отбор, след като с попадения в 6-ата и 14-ата минута направи резултата 2:0. Той откри резултата с удар отблизо след само шест минути игра, а след това негов удар бе отклонен и не остави шансове на Каспер Шмайхел, за да удвои аванса на "шпорите".

С два гола в края на първата и началото на втората част обаче Лестър изравни резултата на "Уайт Харт Лейн". Джейми Варди намали в 38-ата минута, а след 50 минути игра Уес Морган с глава засече центриране на Дейвид Нюджънт за 2:2.

В 64-ата минута обаче домакините получиха правото да изпълнят дузпа и от бялата точка Хари Кейн оформи своя хеттрик за 3:2. Пет минути преди края Джефри Шлуп нямаше късмет и удар на Кристиян Ериксен се отклони в тялото му, за да изненада Шмайхел за 4:2. В последните минути на срещата Дейвид Нюджънт оформи крайното 4:3 с късно попадение, но времето не бе достатъчно за "лисиците" да се върнат в мача.

Така Тотнъм продължи да преследва местата, даващи право на участие в Шампионската лига. Възпитаниците на Маурисио Почетино са само на три зад четвъртия Манчестър Юнайтед, който утре гостува на Ливърпул на "Анфийлд".