Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Дунав с класическа победа в Бяла

Дунав постигна поредната си победа след 3:0 срещу Бенковски (Бяла) в мач от 19-ия кръг на Североизточната "В" група. "Драконите" контролираха изцяло развоя в областното дерби и могат да съжаляват, че не записаха още по-категоричен успех. Те бяха подкрепени на стадион "Бенковски" от повече от 50 от верните си фенове.

Резултатът бе открит още в 5-ата минута. Мартин Димов се оказа най-съобразителен при центриране от ъглов удар на Ивайло Раденцов в полето на домакините и засече топката с глава в мрежата на Мартин Милонов за 0:1.

При идентична ситуация след центриране в полето на Бенковски Николай Колев удвои с воле 27-ата минута. До почивката резултатът остана непроменен въпреки, че с пропуски се отличиха Мирослав Будинов и Георги Чакъров.

След подновяването на играта играта продължи при сходен сценарий, но следващия гол падна едва 5 минути преди края на редовните 90. Светослав Читаков оформи класическото 3:0 след като бе намерен непокрит в близост до домакинската врата.

Така Дунав продължава да води все по-убедително в класирането на Североизточната "В" група, като след 19 мача има актив от 55 точки и голова разлика 86:8. В следващия кръг "драконите" приемат втория Калиакра (Каварна) на 28 март, събота, от 15 ч. на Градския стадион в Русе.

Дунав: Цветомир Цанков, Николай Парнаров, Михаил Милчев, Мартин Димов, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов (88 мин. - Александър Къснеделчев), Андреас Васев, Николай Колев (61 мин. - Светослав Читаков), Георги Чакъров (69 мин. - Йордан Димитров), Мирослав Будинов.

Бенковски: Мартин Милонов, Юлиян Игнатов, Дамян Дамянов, Борислав Джарнавлиев, Цветан Ганев, Георги Ковачев (71 мин. - Пламен Божанов), Ивайло Иванов, Дилян Колев (83 мин. - Пламен Балчев), Борислав Бориславов, Трифон Атанасов (46 мин. - Пламен Петров), Илия Ковачганев