Бони откри сметката си при лесен успех на шампионите, рефер изгони грешния човек (видео)

Манчестър Сити успя да се надигне след отпадането на отбора от Шампионската лига, след като победи с класическото 3:0 Уест Бромич на "Етихад Стейдиъм". Вилфред Бони имаше съществен принос за успеха на шампионите. За нарушение срещу него гостите останаха с човек по-малко още във втората минута, а в 27-ата бившият голмайстор на Суонзи откри резултата с първото си попадение с екипа на "гражданите". Фернандо (40') и Давид Силва (77') оформиха класиката.

Срещата започна по неприятен за УБА начин, след като във втората минута "дроздовете" останаха с човек по-малко. Бони се откъсна напред, а Доусън го фаулира на границата на наказателното поле. Нападателят продължи, след което и Макоули се хвърли в краката му. Решението на Нийл Суробрик бе доста странно - той регистрира нарушението на Доусън, отсъждайки пряк свободен удар, но показа директен червен картон на Макоули, което предизвика недоумение в щаба ма Уест Бром. По всичко изглежда, че реферът обърка човека, който да декорира.
Наскоро друг английски съдия - Роджър Ийст, направи подобна грешка, след като показа червен картон на бранителя на Съндърланд Уес Браун за фаул, извършен от Джон О'Шей. Впоследствие ФА отмени грешното решение.

В продължение на 20-ина минути гостите действаха организирано и не допускаха голови опасности пред своята врата, въпреки факта, че бяха в числено намален състав. В 23-ата минута Давид Силва стреля опасно от границата на наказателното поле, но Боаз Майхил изби. Четири минути след това Бони откри резултата с първия си гол с екипа на Манчестър Сити. Шут на Фернандо рикошира в бранител на Уест Бром, след което топката стигна до котдивоареца, който много елегантно пое, обърна се и стреля точно.

Пет минути преди почивката Фернандо удвои след нова грешка в отбраната на УБА. Мангала засече от корнер, Олсон не успя да изчисти, като с действието си само залъга Майхил, от което се възползва халфа на Сити, който от няколко метра вкара за 2:0. Това бе гол №1000 за Сити в Премиър лийг.

След почивката на два пъти гредите спасиха "дроздовете" от нови попадения след удари на Агуеро и Бони. В 73-ата минута и Берахино стреля с глава в напречната греда.

В 77-ата минута класиката стана факт. Йоветич, който взе дейно участие в организирането на цялата голова атака, шутира по земя, а Давид Силва леко отклони топката във вратата на Майхил за крайното 3:0.

Шампионите остават на втора позиция с актив от 61 точки - на три зад лидера Челси, който утре гостува на Хъл Сити. Уест Бром е 13-и с 33.