ЦСКА (М) вкара 4 гола на отбор дебютанти, Миланов се контузи (видео)

Шампионът ЦСКА (Москва) надигра с 4:1 като гост Арсенал (Тула) в мач от 20-ия кръг на руската Премиер Лига. Българският халф на ЦСКА (Москва) Георги Миланов бе титуляр и игра до 67-ата минута, когато се контузи и бе сменен.

Арсенал (Тула) излезе с дублиращия си състав, тъй като на отбора бе забранено да играе на собствения си стадион и срещата се проведе на стадиона на Локомотив (Москва). В знак на несъгласие с това решение наставникът на Арсенал Дмитрий Аленичев пусна в игра състав, изпълнен с дебютанти и това в крайна сметка наклони везните в полза на "армейците".

Срещата започна отлично за московчани, които още в 3-ата минута излязоха напред в резултата. Зоран Тошич потърси с центриране Алан Дзагоев и офанзивният халф с глава изпрати топката в противниковата врата - 0:1.

В 47-ата минута гостите реализараха втори гол - след комбинация от фаул като по учебник. Сергей Игнашевич подаде на Роман Ерьоменко, който по прекрасен начин с пета изведе Бибрас Натхо в наказателното поле на домакините и той изпрати топката в мрежата зад Сергей Котов.

Мачът се развиваше по вкуса на "армейците", но в 53-ата минута изненадващо домакините вкараха гол. Негов автор бе Ринат Тимохин, който получи топката съвсем близо до вратата на Игор Акинфеев, отигра отлично ситуацията и направи резултата 1:2.

Нещо повече, в 69-ата минута домакините бяха много близо до 2:2. След опасно центриране отляво Тимохин се размина с топката пред вратата на столичани, но се получи разбъркване и Закарлюка можеше да попари футболистите на Леонид Слуцкий.

В 67-ата минутае Миланов трябваше да бъде сменен принудително от Александър Головин. Българският халф получи травма и бе изнесен от терена на носилка.

В заключителните минути гостите притиснаха съперника си и в 83-ата минута Роман Ерьоменко сложи край на интригата, разписвайки се за 1:3 с удар от дъгата на наказателното поле. Минута по-късно Ерьоменко отстъпи мястото си на Карлос Страндберг и младият швед оформи крайния резултат в срещата. Той бе изведен сам срещу Котов и с удар по земя го преодоля.

След този успех вторият в подреждането ЦСКА (Москва) събра 43 точки и се доближи само на 2 зад лидера Зенит, който обаче е с мач по-малко от "армейците". Арсенал (Тула) заема 14-а позиция в класирането с 14 точки.