Славия вдигна оборотите и разгроми втори пореден съперник (видео+галерия)

Отборът на Славия записа втора поредна убедителна победа през тази седмица, след като разгроми с 3:0 Локомотив (Пловдив) в двубой от първия кръг във втората шестица. Разписаха се Петър Атанасов (35') и Радослав Василев (51', 54'). Във вторник столичани надвиха с 5:1 Хасково в отложен мач. Днешният успех им позволи да натрупат 26 точки и да бъдат спокойни за бъдещето си в елита и догодина. "Смърфовете", които записаха шеста поредна загуба, остават над зоната на изпадащите с 20 точки.

"Белите" имаха надмощие в началните минути и пропуснаха да поведат в резултата, след като удари на Димитър Везалов и Василев не бяха точни. Пловдивчани бързо отговориха с два опасни шута, спасени от Марио Кирев. Атрактивно бе изпълнението на Янко Сандански, който стреля от около 40 метра.

В 32-ата минута столичани организираха хубава атака, при която Петър Атанасов и Иван Вълчанов комбинираха помежду си, но изстрел на последния не намери очертанията на вратата. Три минути след това Василев се пребори в наказателното поле с бранител на гостите и подаде на Атанасов, който от няколко метра нямаше проблем да преодолее Йордан Господинов за 1:0. В 40-ата минута Карлос Фонсека нацели напречната греда след подаване на Жереми Манзоро.

Славия - Локо Пд

Надмощието на Славия продължи и след почивката. В 51-ата минута Василев се разписа, след като преодоля Диян Молдованов и стреля покрай Господинов. Три минути по-късно Атанасов пусна пас в дълбочина към Василев, който надбяга отбраната и с хубав удар направи 3:0.

В 72-ата минута Диего Фераресо можеше да направи преднината на тима си още по-убедителна, но отличният му индивидуален пробив завърши с изстрел в гредата.

В 76-ата минута пред "смърфовете" се откри най-чистото положение за почетен гол, но Спас Делев не го оползотвори. В 84-ата минута пък гол на Крум Стоянов от домакините не бе зачетен заради засада. В заключителните секунди Господинов отрази последователно удари на Везалов и Фераресо и по този начин спаси пловдивския тим от по-голямо унижение.