Занев с цял мач и жълт картон при загуба на Амкар от конкурент за оцеляване (видео)

Амкар вече е в зоната на изпадащите в руската Висша лига, след като отстъпи с 0:1 на Урал като гост в среща от 20-ия кръг. Амкар е 15-и, един от последните три отбора, които са с по 14 точки. Урал вече има 17 точки и се нарежда на 12-о място. Единственото попадение вкара Жерсон Азеведо в 78-ата минута. Той обработи топката и нанесе силен изстрел от 25 метра. Топката отскочи точно пред вратаря Роман Герус и влезе в долния ляв ъгъл на вратата му.

От българите в Амкар единствен игра левият бек Петър Занев. Роденият в Благоевград братнител стартира мача много активно и в 10-ата и в 26-ата минута направи две добри включвания в атака с добри подавания, които обаче не бяха оползотворени. В 29-ата минута Занев получи жълт картон за спиране на атака по непозволен начин по своя фланг.

Георги Пеев и Захари Сираков не бяха в групата за мача.