Уестбрук с девети "трипъл-дабъл" за сезона, Атланта взе титлата в Югоизточната дивизия

Гардът на Оклахома Сити Ръсел Уестбрук записа деветия си "трипъл-дабъл" за сезона, а тимът му спечели домакинството си на Атланта със 123:115 точки в среща от първенството на НБА. Гостите, които са лидери в Източната конференция с 53 победи и 16 загуби, допуснаха обрат в последната четвърт на мача, която загубиха с 20:33. Причина за това се оказа страхотната игра на Уестбрук именно в четвъртата част, в която той вкара 17 точки.

Лидерът на Оклахома завърши с показатели от 36 точки, 10 борби и 14 асистенции, като вкара при всичките си 17 изстрела от наказателната линия. 26 точки за победителите добави Дион Уейтърс. За Атланта с най-много точки изненадващо завърши бившият играч на Лукойл Академик Перо Антич. Македонецът приключи с 22 точки като записа най-доброто постижение в кариерата си. 21 точки за гостите от щата Джорджия добави германецът Денис Шрьодер, а Пол Милсап вкара 19 точки.

Въпреки поражението обаче играчите на Атланта си осигуриха предсрочно титлата в Югоизточната дивизия. Това се случи, след като конкурентът им Вашингтон претърпя поражение с 99:113 точки при гостуването си на Лос Анджелис Клипърс.

Отборът на Кливланд стана вторият от Източната конференция, който и на теория се класира за плейофите, след като спечели с 95:92 точки над Индиана. Така тимът на Дейвид Блат вече е с показатели от 45 победи и 26 загуби и няма как да бъде изместен от една от първите осем позиции в класирането.

За успеха най-резултатен беше ЛеБрон Джеймс, който вкара 29 точки. 13 точки добави Кайри Ървинг, а Тимофей Мозгов завърши с 12 точки. За гостите от Индиана, които продължават да спорят с Бостън за последното осмо място, даващо право на участие в плейофите, това беше четвърта поредна загуба. 24 точки за Пейсърс реализира Джордж Хил, а Рой Хибърт добави 20 точки.

Водачът в Западната конференция Голдън Стейт записа нова победа, надделявайки над гостуващия Ню Орлиънс със 112:96 точки. Най-полезен за успеха беше Харисън Барнс с 22 точки. Стеф Къри прибави още 16 точки, а резервите Леандро Барбоса, Андре Игуодала и Морис Спейтс помогнаха с общо 35 точки.

За гостите, които все още имат реален шанс да си осигурят участие в плейофите, най-полезен беше Норис Коул, който вкара 16 точки. Тимът от Луизиана обаче не бе конкурентоспособен на съперника си, тъй като бе без четирима от най-добрите си играчи - Антъни Дейвис, Омер Ашък, Райън Андерсън и Джру Холидей.